3 luxusní novinky z Kambodže

Jak dlouho může trvat, než se země probere z noční můry devastujících válek a stane se bezpečnou turistickou destinací? V případě Kambodži například jen necelých třicet let. A jak se pozná, že se stala bezpečným místem k trávení dovolené? Své resorty tam začnou budovat nejluxusnější značky. Což pochopitelně také znamená, že je to zároveň místo obdařené přírodou nebo kulturou, popřípadě obojím. Kambodža splňuje obojí.

Rosewood Phnompenh

Přesné datum otevření zatím neznáme, odkládá se už od roku 2015, tentokrát by k němu však skutečně už mělo dojít někdy v polovině roku 2017, což je zanedlouho. Hotel nabídne 175 pokojů a suit, bistra, restaurace a sky-bar v posledních čtrnácti patrech nejvyššího mrakodrapu ve městě – Vattanac Capital Tower One o celkové výšce 188 metrů. Během dalších dvou let se Rosewood chystá rozšířit i do Siem Reapu, což je brána k největšímu taháku země – Angoru.

Rosewood, Phnompenh, Kambodža
Rosewood, Phnompenh, Kambodža

 

Alila Koh Russey

Pětihvězdičkový řetězec Alila vystavěl svůj nový resort na lidmi doposud nedotčeném ostrově Koh Russey v Thajském zálivu. Vily, které jsou i na prodej, a hotelové prostory jsou rozmístěny na pětadvaceti hektarech, což znamená, že zabírají asi dvě třetiny ostrova. Slibují nádherné výhledy, vlastní vstupy na pláž a absolutní soukromí. Resort je ovšem zároveň dobře přístupný – na letiště to rychločlunem a autem trvá pouze půl hodiny, daleko to není ani ke slavným památkám v Angoru. Otevírat by se mělo v červenci 2017.

Alila, Koh Russey, Kambodža
Alila, Koh Russey, Kambodža

Krabey Private Island

Pokud vám jako záruka přitažlivosti země nestačily předchozí dvě položky, snad vás přesvědčí, že tu koncem roku 2017 otevře na soukromém ostrově resort také značka Six Senses. Čtyřicet vil s bazény, některé s venkovními sprchami a hlavně pověstné lázně, které zde budou vycházet ze starobylých kambodžských léčivých tradic. Ostrov leží kousek od Siemského národního parku, kde se můžete podívat i do džungle. V plánu je také vlastní hvězdárna.

Six Senses, Krabey Private Island, Kambodža
Six Senses, Krabey Private Island, Kambodža

 

 

 


Mnohé další novinky, zajímavosti, tipy a reportáže ze světa luxusního cestování najdete v tištěném vydání magazínu Travel Design.

Uložit

Related Stories

Prozkoumejte

Six Senses, Bhútán: 5 nových rezidencí Šesti smyslů ve...

Dlouho se na to čeká a postupně k tomu dochází. Z pěti nových rezidencí...

Instagramová architektura ve městě i v divočině

Výhled jako žádný jiný Současnou kulturu významně ovlivňují...

Potápěčský ráj pro začátečníky i pokročilé

Chcete partnerovi ukázat krásy potápění a přimět ho, aby se do hlubin spouštěl...

Perla v Dubaji

La Perle, Al Habtoor City Už skoro dva...

Sedm dní v Persii

Vstup do paláce Tabatabai v Kášánu. Ve stejném duchu fungují všechny...

Populární kategorie

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno