3 důvody, proč vyrazit na TEFAF Maastricht

Desátého března začíná v Maastrichtském výstavním a kongresovém centru (MECC) největší světový veletrh s uměním všech věků a typů a potrvá až do devatenáctého. Asi polovinu nabídky tvoří malby starých mistrů a klasické starožitnosti, druhou polovinu pak moderní umění, fotografie, šperky, design dvacátého století, knihy, mapy a umělecké práce na papíru. Vystavovat bude 275 prestižních obchodníků s uměleckými předměty ze dvaceti zemí. Proč tam jet?

  1. Na téměř deseti tisících metrech čtverečních bude na prodej na 35 000 nejrůznějších předmětů. Tak velký přehled a koncentrovaný výběr nikde jinde nedostanete.
  2. Z letošní zprávy o stavu trhu s uměním (TEFAF Art Market Report 2017) vyplývá jeden obecný trend: přesun od aukčních síní k soukromým obchodníkům. Pokud vás zajímají podrobnosti, najdete ji zde. Co z toho vyplývá? Pokud umění sbíráte nebo se k tomu chystáte, bude pro vás stále důležitější znát ty správné lidi. A s těmi se nejsnadněji a ve velké koncentraci seznámíte právě na veletrzích. Zároveň hned také uvidíte, co nabízí a můžete si s nimi o tom promluvit.
  3. Maastricht je hezké středověké městečko a je docela blízko, takže zajet si tam nezabere moc času a přitom můžete navázat osobní kontakty s obchodníky z celého světa.

Kůň a krávy, Max Ernst (Brühl 1891-1976 Paříž), olej na kartonu, 36.8 x 50.7 cm, asi 1919, vystavuje Richard Nagy Ltd.
Kůň a krávy, Max Ernst (Brühl 1891-1976 Paříž), olej na kartonu, 36.8 x 50.7 cm, asi 1919, vystavuje Richard Nagy Ltd.

V Maastrichtu doporučujeme tyto hotely:

Townhouse Maastricht

Butikový hotel v kousek od vlakového nádraží, kde se špičkový servis pojí s uvolněnou atmosférou. Hned po příjezdu vám v recepci nabídnou horkou polévku, takže si můžete připadat trochu jako na návštěvě u příbuzných. K MECC to z něj budete mít deset minut autem nebo půlhodiny procházkou.

NH Maastricht

Příjemný hotel v severském designu na kraji historického centra. Jeho největší předností v tomto případě je, že stojí prakticky vedle MECC.

Amrâth Grand Hotel de l’Empereur

Stylový hotel v secesní budově z počátku minulého století, až na člověka může padnout i trocha nostalgie po zašlých časech. Autem je to odsud na výstavu necelých deset minut, pěšky něco přes dvacet.

Related Stories

Prozkoumejte

Six Senses, Bhútán: 5 nových rezidencí Šesti smyslů ve...

Dlouho se na to čeká a postupně k tomu dochází. Z pěti nových rezidencí...

Instagramová architektura ve městě i v divočině

Výhled jako žádný jiný Současnou kulturu významně ovlivňují...

Potápěčský ráj pro začátečníky i pokročilé

Chcete partnerovi ukázat krásy potápění a přimět ho, aby se do hlubin spouštěl...

Perla v Dubaji

La Perle, Al Habtoor City Už skoro dva...

Sedm dní v Persii

Vstup do paláce Tabatabai v Kášánu. Ve stejném duchu fungují všechny...

Populární kategorie

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno