Žebříček

Jiří Zbořil
10 nejlepších letišť světa
10 nejlepších letišť světa
Jiří Zbořil
Hamad International Airport, Dauhá
Hamad International Airport, Dauhá

Aspoň tedy podle společnosti Skytrax, která se hodnocením letišť a všeho, co souvisí s leteckým provozem, zabývá. Letiště obvykle nevnímáme jako místo, ale spíš jako nutnou přechodovou fázi, která nás od místa, kam se chceme dostat, více nebo méně zdržuje, a je třeba ji co nejdříve a nejbezbolestněji překonat. Proto může žebříček letišť vyznívat poněkud paradoxně. Nicméně jsou mezi námi i tací, kteří mají letiště rádi, a někdy třeba podle místa přestupů volíme i různá delší spojení. A pak si začneme z letišť vybírat. Nejlepší světová letiště pro rok 2018 podle hlasů cestujících, které sesbírala společnost Skytrax, tedy jsou:

 1. Changi, Singapur
  Snad je to tou slunečnicovou zahradou na střeše (na obrázku, který vás sem přivedl), kterou fakt nenajdete nikde jinde na světě. Jinak je to prostě obrovské letiště s 5000 přílety a odlety týdně.
 2. Incheon, Soul
  Jedno z největších letišť světa co se celkového objemu přepravy týče. Vysloužilo si také první místo v kategorii Nejlepší letištní personál.
 3. Haneda, Tokio
  Odbavuje lety mezinárodní i domácí a je důležité pro všechny, kdo chtějí poznat Japonsko. Také dostalo cenu za nejčistší letiště světa.
 4. Hongkong
  Důležité tranzitní letiště pro cesty do Číny. Vyhrálo také v kategorii letišť s nejlepším jídlem.
 5. Hamad, Dauhá
  Důležitý světový dopravní uzel na Středním Východě se považuje zároveň za architektonicky nejvýznamější a taky nejluxusnější letiště.
 6. Mnichov
  Druhé největší německé letiště získalo ocenění i jako nejlepší letiště v Evropě.
 7. Centrair, Nagoja
  Důležitý uzel pro japonské domácí lety, některé blízké asijské destinace a vybrané mezinárodní lety si vysloužilo titul nejlepšího regionálního letiště.
 8. Heathrow, Londýn
  Hlas lidu je hlas boží, říká se. Prostě je hodně lidí, kterým se na Heathrow líbí a neváhají pro něj hlasovat, jakkoli nepochopitelné se to může někomu zdát. Každopádně to až donedávna bylo letiště s nejhustším provozem na světě. Tento primát dnes nese Dubaj.
 9. Curych
  Největší švýcarské letiště. Důležité pro lidi, co rádi létají se Swiss Air.
 10. Frankfurt
  Třetí největší letiště na světě. Létá sem 98 leteckých společností z 250 různých míst. Napadá vás něco hezkého, co by se o tomto letišti dalo říct?

Klidně se pusťte do diskuze, klidně to ztrhejte, klidně dokažte, že hlas lidu může být hlasem božím, ale taky vůbec nemusí, protože kdo ví, kde se ten lid bere. A hlavně: ty jediné cenné zkušenosti, jsou zkušenosti osobní.

[the_ad id='155679']

Podobné články

Global Peace Index: Deset nejbezpečnějších zemí světa
World Spa Awards: Nejlepší spa roku 2020
7 nejlepších lyžařských míst na světě
Zvolte měnu
EUR Euro
Top